Moterys mėgsta sakyti, kad visiems vyrams tik viena galvoj, su kuo turiu sutikti, bet tuo pačiu dar ir pridėti: kaip ir moterims – kaip būti laimingu? Mokslas nustatė, kad 50% laimės jausmo mes gauname (arba ne) per genus ir nieko čia jau nepadarysi – vieni stiklinę matys, kaip pusiau pilną, kiti – kaip pusiau tuščią. Įdomesnis faktas yra tai, kad pinigai, socialinis statusas, stogo virš galvos dydis ir net jūsų amžius ar išvaizda, priešingai įsivaizdavimui, mūsų laimės pojūtį įtakoja vos 10%. Kas yra tie likę 40%, kuriuos galim įtakoti?

Roko Belic, kurio ankstesnis dokumentinis darbas gavo “Sundance” žiūrovų premiją ir buvo nominuotas “Oskarui” pasirinko svarbią temą, net jeigu iš galutinio rezultato labiau šviečia ne jo, kaip režisieriaus indelis, kiek pašnekovų šypsenos ir įžvalgos. Tačiau juosta savo padaro – sudėlioja taškus ant “i”. O nuo “i”, čia jau kiekvieno reikalas – priimti tai, kas įrodyta ar vis tiek ieškoti savo: geresnio darbo, daugiau fb like’ų, draugų ir pan. Pamenu vienas pažįstamas kadais manęs klausė patarimo vienu klausimu… Kai atsakiau, bet kuriame socialinės psichologijos vadovėlyje esančia tiesa, tesureagavo, kad nesąmonė, kad tai per daug paprasta, jog padėtų. Nieko tokio, brangusis, psichoterapeutam, astrologam, vaistų pramonei ir saibaboms irgi reikia iš kažko gyventi.

http://youtu.be/YDkv6Mi8JrI
(filmą internete galima rasti trūkinėjančia, bet HD kokybe, bet jei tik susipažinimui, tai – čia (bet ir vėl ne tobulai, nes kai kur ispaniški subtitrai užlipa ant angliškų, kurie dažnai reikalingi).