careless1
Tarp milijono patarimų, kaip tapti, jeigu ne laimingu, tai bent laimingesniu, du man nuneša visus kitus – nustok galvot, ką apie tave mano kiti ir nustok lyginti. Pirmasis verčia pirkti dalykus, kurių tau nereikia (nes būsi lochas, jeigu neturėsi to, ką visi turi), mokytis bei dirbti tai, ko tu nenori (nes reikia, nes, kaip teko girdėti, “filosofijos ant duonos neužsitepsi”) ir ištekėti už pirmo pasitaikiusio (nes jau laikas). Problema tik, kad su visu šitu šūdu pats ir gyvensi, o ne tie, kurie privertė tave juo apsirūpinti.

Lyginimasis gi yra nesibaigianti žmogaus tragedija. Jeigu uždirbi tūkstantį, lygini save su tuo, kuris uždirba dešimt. Uždirbi dešimt, galvoji, kaip uždirbti dvidešimt, nes dešimt jau išeina ant naujo namo bei automobilio paskolos. Jeigu uždirbi dešimt, bet tenka keisti darbą ir uždirbi tik penkis – tai jau smūgis žemiau ego, nors dar prieš kurį laiką puikiai išgyvenai ir už tūkstantį. Galiausiai, pavydi idealios draugų poros sąntykių, nes pas juos viskas super, o tavo gyvenime ne taip jau ir labai, nors tie draugai nenešdami savo nešvarių triusikų iš už santykių ribų, mato tik šviesiąją pusę tavųjų santykių ir pavydi jų.

Paradoksalu, tačiau vienintelis laimės šaltinis yra nemokamas ir jis yra kiekvieno galvoje. Vienam, žiūrėk, ir Mis Visata greta laimės nesuteikia, kitas gi valgo ryžius iš saujos ir juokiasi.

careless4

careless2

careless5

“We buy things we don’t need with money we don’t have to impress people we don’t like.”
― Dave Ramsey