Sufjan Stevens - The Avalanche [2006]
Sufjan Stevens – “The Avalanche”
Asthmatic Kitty / 2006 07 11

Po daugybę metų trukusių eksperimentavimų, Sufjanas Stevensas atrado savo stilių: akustinė gitara, bandža, lauko orkestro pučiamieji, kelios pianino natos, ramus vokalas, vis tik kartais sugebantis pereiti į falsetą, ir tekstai, kuriuose istorijos tampa didžiausios vertės asmeninėmis dramomis. Bent jau aš jį vertinu už tai.

Tikriausiai už stiliaus unikalumą, pernykštis Sufjano albumas “Illinois”, muzikinės žiniasklaidos ir buvo išrinktas vienu geriausių metų darbų. Šiemet gi, kritikai pasidalino į dvi stovyklas. Pirmieji tarkuoja Sufjaną už kartojimąsi, antrieji – svaigsta vien nuo minties, kad antrarūšė medžiaga (“Avalanche” – pagrinde dainos nepapuolusios į iš pradžių planuotą dvigubą albumą “Illinois”) “pakrauna” kitiems geriausiems šių metų darbams. Iš tiesų, išskyrus tai, kad “Illinois” yra “albumiškesnis” (nuoseklesnis), jų panašumai pernelyg akivaizdūs. Sufjanas vis krenta užkliuvęs už gudrių, istoriniais faktais, asmenybėmis paremtų tekstų apie nieką ir keliasi, pasiremdamas tikrai gražiomis, ramiomis istorijomis, kurių herojumi taip nesunkų įsivaizduoti jį patį. Sufjaną dažnai užvaldo instrumentuočių didybės manija, bet būtent čia didingoji “Chicago” iš “Illinois”, atlikta pagrinde akomponuojant tik akustine gitara, sminga tiesiai į širdį.

Faktas – jeigu girdėjote “Illinois”, girdėjote ir “Avalanche”. Tiksliau, jeigu girdėjote Sufjaną Stevensą, dabar turite galimybę išgirsti jį dar kartą. Taip pat ir turo po Europą metu.

Rekomenduoju: “The Avalanche”, “Adlai Stevenson”, “Chicago” (acoustic), “The Henney Buggy Band”, “The Mistress Witch from McClure”, “Pittsfield”.

Oficialus Sufjano Stevenso puslapis – >