Iš Čikagos kilusiam soul-folk-jazz atstovui Terry Callier fortūna šypsosi kiek labiau negu talentams, kurie buvo atrasti tik po mirties, tačiau panašu, jog 64 sulaukusio dainininko karjera dar tik prasideda.

Išlindęs į muzikos šviesą dar 60-aisiais, Terry Callier šlovės savu laiku neužsitarnavo ir galiausiai tapęs vienišu tėvu pasinėrė į stabilų uždarbį užtikrinantį kompiuterio programuotojo darbą. Antroji Terry Callier banga pradėjo kilti tik 90-aisiais, po to, kai vieną jo dainų išleido ir britanijos klubuose išpopuliarino “Acid Jazz Records”, ir, žinoma, tokių jo vokalo fanų, kaip Paul Weller ir Beth Orton kalbos bei darbai. Galiausiai, 1998 seka albumas “Timepeace” už kurį Terry Callier gauna Jungtinių Tautų “Time For Piece” apdovanojimą ir yra išmetamas iš darbo. Nuo tada – tik muzika.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=dfC3IQ4w_Lk

“Hidden Conversations” yra kažkas nauja Terry Callier kūryboje, nepaisant to, kokiam amplua jį įsivaizduosim: soul, R&B, džiazo ar folk vokalisto. Paskolinęs vokalą “Massive Attack” singlui “Live With Me”, Terry Callier šį bendradarbiavimą pabaigė pilnu soliniu albumu, kuriame greta “Live With Me”, visas pluoštas kompozicijų varijuojančių nuo jaudinančių ir šviesių soul baladžių iki tamsių “Massive Attack” ritmų.
httpvh://www.youtube.com/watch?v=YSxui0uFr3g

Tik paklausykit, kaip nuoširdžiai, rūpestingai ir švelniai jis dėlioja žodžius “Jessie and Alice”:
httpvh://www.youtube.com/watch?v=Lm3Pk-8rd9M

arba “Wings” konkuruoja su “Massive Attack”, kuris užvaldys kompozicijos atmosferą:
httpvh://www.youtube.com/watch?v=37PSfiZiT44

Originalioji Terry Callier kūryba dažnai daug jausmingesnė ir intymesnė negu perdaryta pagal 21 amžiaus poreikius ir reikalavimus, bet, ei, “Hidden Conversations” yra tikras lobis naujiems fanams, į kurių ausis šis senukas taip ir neatkeliavo pastaruosius keturiasdešimt metų.

***

Savaitės albumas yra rubrika, kurioje bet kuris iš G. autorių pristatinėja neseniai atrastą albumą, kurio iš grotuvo negali ištraukti jau savaitę laiko.

Nori atsisiųsti šį albumą iš interneto? Skaityk čia…