Organizacija, kuri pernai apdovanojo „Antony and the Johnsons“ už „I‘m a Bird Now“, šiandien paskelbė grupes ir atlikėjus, kurie atstovauja geriausia kas yra Britų muzikoje 2005/2006 metais:
„Arctic Monkeys“ – „Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not“
„Editors“ – „The Back Room“
„Guillemots“ – „Through the Windowpane“
„Hot Chip“ – „The Warning“
Isobel Campbell & Mark Lanegan – „Ballad of the Broken Seas“
Lou Rhodes – „Beloved One“
„Muse“ – „Black Holes and Revelations“
Richard Hawley – „Coles Corner“
Scritti Politti – „White Bread, Black Beer“
„Sway“ – „This Is My Demo“
Thom Yorke – „The Eraser“
Zoe Rahman – „Melting Pot“
Geriausias iš geriausių bus paskelbtas rugsėjo 5 d. ir gaus 20 000 £, o bukmekeriai jau dabar į favoritus užkėlė Thom Yorke („Radiohead“) ir „Arctic Monkeys“. „Muse“, „Editors“ ir „Guillemots“ – tiesiai už jų. Bet nepamirškim – pernai Antony prie nugalėtojų minimas nebuvo.
http://www.nationwidemercurys.com/
laimes thom yorke
ty ishvis fenomenas – atrodo, kad organizatoriai tik ir lauke kada jis ishleis albuma. kol kas as uz “guillemots”, bet.. dar 4 albumu nesu girdejes.
jo, jo, juk radioheadai ir jorke turi nelieciamumo statusa:)
as is tiesu uz editors, bet…ka jau. manau kad arctic monkeys turi daug sansu, juk jie buvo tiek liaupsinami. Nors isties nesumanau uz ka.
As tai uz Thom Yorke ir „Guillemots“, savaime aisku. Tik neaisku, kaip Arctic Monkeys ten patekt galejo. Dar vakar ju klipa maciau, kazkoks nesusipratimas.
Beje, vakar MTV rode reportazeli su Guillemots interview. Taip apsidziaugiau, kad vos susiturejau :)
nu jo. keli negirdeti bet duociau Muse. gerai suvare. Editorsai baisiai jau ne savi. Ir bly, ko jie vis kisa senus albumus. Pas ju gal nuo 2005-09 iki 2006-09 metai skaiciuojas? :-/
offca, turbut taip ir yra – nuo rugsejo iki rugsejo.
o tai kur galima balsuot?
reik balsuot uz Lou Rhodes, o tai laimes kokie nors pizonai.
jeigu neklystu, nugaletojus renka muzikos kritikai, etc.
kazkaip nesitikeciau, jog gan ivairiai sutiktas Yorke ims ir paims ta merkuriju… jei buciau kritike ir prisiminciau, jog Antony ir FFerdinand savu metu buvo siek tiek akibrokstas, bakstelciau i Guillemots… tik gal ju diskografija dar skurdoka… o visos simpatijos keliautu Hawley… ir kas su tais monkies darosi? :))
as uz yorke savo babkiu nestatyciau.. per daug jis zinomas, ivertintas ir nusipelnes – tokie ten nelabai laimi.
as tai kazkaip savo viltis link Guillemotsu lenkiu.
Idomus sutapimas-merkuriai duodami per amzina atilsi F. Mercury gimimo diena. Kas gal pakomentuot gali.
laimes abizjanos ir tiek ziniu. cia gi reklama.
na, pernai visiems buvo akivaizdu, kad laimes ‘kaiser chiefs’ arba ‘bloc party’. laimejo antony.. jau ten tai tikrai, kad laimejo reklama. si apdovanojima yra gave daugybe tikrai geru grupiu/atlikeju.
p.s.
http://www.bbc.co.uk/music/mercurys/index.shtml
liuks, pakeliau Lou nuo 2% iki 3%…
Kiba Lou Rhodes? Neabejotinai turetu but grazu (dar negirdejau), bet duodu 100%, kad nelaimes.
kad ir kaip norejau nepamegti naujojo yorko darbo – nepavyko. tiesa, pirma perklausa nieko nedave.. nieko, ishskyrus nora paklausyti dar karta ;)
o papirko – “black swan”.
blogesnio vokalisto reiktu gerai paieskoti…
Yorkas nenustebino. Kaip ir buvo galima tikėtis: muzika skirta klausytis patogiai įsitaisius vonioje perpjautomis venomis.:)) Išklausyti sukandus dantis galima (ačiū dievui, tik 40 minučių), bet PO TO jau neišvengiamai Motorheadų ir litro reikia, kad į gyvenimą sugrįžtum.
Grįžtant prie sąrašo… Už musius musėt balsuočiau. Įdomus olbomčikas.
blogesnio uz ka.. papas, o rimtai – kokiuose remuose telpa tokie kriterijai?
kaip uz ka, se-e. tigi apie jorka kalba uzejo.
tiesiog kazkas prigasdino, kad panasu i “kid a”, o shis pasirode su gerokai didesniu “singer-songwriter” uztaisu. tai ir smagu..
geras gasdinimas. man pvz “kid a” yra geriausias radiohead albumas. ir pakeites mano suvokima apie juos ir ju muzika.
mano irgi pakeite.. kaip iki tol megau, taip nuo tol nebe :))) jeigu noriu elektronikos – paklausau apex twino. o jiem reikia groti rokeli. ka per koncertus jie iki siol sekmingai ir daro.
tai tu labai tradicinis radiohead gerbejas. kaip ir dauguma kitu, kurie per koncertus praso grot “creep” ir “karma police”. visgi tikrieji radiohead (galbut tikrasis yorke) islindo kartu su “kid a”. patvirtinta interviu, straipsniais ir aprobuota lietuvos stomatologu sajungos :)
zinai, tokiem svaigciojimam nera nei pradzios, nei galo. “ok computer” dar n metu bus vadinamas desimtmecio albumu, luzio albumu ir pan. o “kid a”? :-/ ziurek kaip daznai kas nors yra lyginama su “ok computer”, o su “kid a”? patys nukopijavo eile elektronshiku.. ir kazkodel niekieno neprasomi per koncertus kaip draskesi e-gitaromis, taip ir draskosi – ne jiems uzsiimti elektronika. pomegis elektronikai matau uzmusa blaivu prota ;)
beje, kalbant apie “ok”:
http://www.cmj.com/articles/display_article.php?id=18047260
kiekvienam savo. tu ginca tesi apie dalykus, kuriu neneigiu (isvis apie kuriuos neuzsiminiau). todel nematau prasmes toliau gincytis. tegyvuoja taika.
<>
apie tai ir kalbejau. nera jis toks unikalus, kaip “ok computer”. ka reiskia su juo islindo radiohead, jeigu jie islindo su ‘bends’ ir ‘ok’? net ir su ‘pablo’. koncertinis atlikimas juk taip ir liko rock, o ne “elektro”. tai kur tas tikrasis york? pasislepe po “kid a” ar..? tikrasis york islindo per ‘bends’. man netgi patiko kazkieno palyginimas su jeff buckley.. tai, kad ‘pablo’ yorko vokalas buvo visai kitoks. tada pasirode buckley “grace”, o tada “bends”, kuriame yorkas pragydo ir uzverke/uzcype :)
ten turejo buti citata apie “tikraji york ir tikruosius radiohead”.
nu ash tai turbut irgi busiu tas “tradicinis” gerbejas ta prasme, kad man ju kuryba iki “kid a” yra kiek labiau priimtinesne. bet teisybes delei noriu pasakyt, kad tai kas pastaraisiais metais vyksta per ju koncertus yra 100% naujieji radiohead: dzonis grynvudas palikes ties neaiskios paskirties mygtukais ir suktukais ir tomas jorkas i ritma kratantis galva, kaip koks narkotiku uzvaldytas reiveris. “gyva” muzika susijungia su elektronika ir isvirsta i hipnotizuojancia beprotybe… (keletas live video gabaliuku guli namie kaip irodymas, jeigu ka). ir butent del TO radiohead man asmeniskai yra most wanted grupe pamatyt/isgirst gyvai.
as ir pats tik pries keleta savaiciu uzmaciau live “Idioteque” ir uzsimaniau.. tik man labiausiai uzstrigo yorko ardymasis su e-gitara. gal ten ir buvo “psych” elementu, bet.. man tai vargiai skambejo kaip rock+elektronika. aisku, tik vienas pavyzdys, bet..
nu jei cia tik vienas pavyzdys, tai tada stai tau kitas, klausimo forma: kaip isivaizduoji radiohead gyvai atliekancius kitus to pacio “kid a” gabalus? turbut tik “idioteque” cia toks isskirtinis…
neisivaizduoju.. nes net nelabai isivaizduoju (atsimenu) kas ten per muzika – na neiveikiu as to “marazmo” nors ir turiu namie :)
hah, tai ko cia isvis su tavim diskutuot tada apie kid a. tas pats kas su manim apie sufjan stevens.
nu va, snekam, kai net nezinom apie ka snekam…
as jau senokai nurasiau “kid a” kaip eiline elektronika – jeigu jus savo galvose laikote nereikalingus dalykus, tai cia jusu bedos. jeigu neisivaizduojat kaip elektronikos albumas gyvai skamba elektroniskai – irgi ;)
nesupratau taves. tu supratai save?
na kagi. ta proga, kad pagaliau perklausiau visus kandidatus (kai kuriuos “populiarius” shudukus ivertint uzteko ir amazono semplu), papilstysiu zibalo i priblesusia ugni.
objektyviai subjektyvus IMO, penkiabalej sistemoj.
„Arctic Monkeys“. 1. Tipo, kuolas. Abizjanos must die.
„Editors“. 3. Klausyt galima.
„Guillemots“. 4-. Isiklausius netgi visai neblogai, nors per pirma ar antra klausyma didelio ispudzio nedaro.
„Hot Chip“. 2-. Nieku darbas.
Isobel Campbell & Mark Lanegan. 3-. Neblogai, bet panasaus stiliaus rinkciausi Lou Rhodes.
Lou Rhodes. 5. Siaip 1 bala gal pridejau vien is nostalgijos Lamb :)
„Muse“. 2+. Kazkas gal ir galetu buti, bet nera.
Richard Hawley. 4. Va kur tikrai geras vokalas palyginimui.
Scritti Politti. 2. Likau abejingas.
„Sway“. 2. Meh. UK hiphope daugiau kalbu nei darbu. Roots Manuva yr vienintelis vezantis bicas, o visa kita, si iskaitant, – nieko doro.
Thom Yorke. 2. Praktiskai Sh. Klausant kyla minciu perpjauti ne savo venas, kaip cia kazkas siule, bet Jorko balso stygas.
Zoe Rahman. 4+. Isskyrus pirma gabala, kuriame mano skoniui per daug bop’o blogaja prasme, liuks klausymas.
liu, taip, supratau. ka paaiskint?
paaiškink, kaip čia taip sugebi aiškinti apie radiohead’us padoriai neišklausęs jų “marazmų”. ir dar: nuo kada radiohead elektronščikai? čia šeip, diskusijai palaikyt, ar tiesiog tai, ką klauso kiti, netelpa į tavo standartus?
o, vel asharos, kiti, nuskriaustieji..
klauses as ta albuma tuzina kartu – tiesiog nieko jis man nepalieka. koki ok computer bent kelias desimtis kartu gali “drozti” ir vis rasi ka nors naujo.. jau nekalbant apie tai, kad muzikine prasme tai buvo ir liko unikalus albumas. gi “kid a” – nieko naujo. na, nauja radioheadams, bet ne daugiau. sakau, kai noriu elektronikos, tai ir klausau elektronshiku, kurie ta pati padare n metu pries juos. o jeigu dar reikia irodinet, kad “kid a” didziaja dalimi yra elektronika, tai tikrai.. belieka paskelbti peace’a ir keliaut savais keliais..
pape, tavo vertinimai akivaizdziai perdem subjektyvus.. na, zinai, nurasyt york’a del balso ar kuriamos nuotaikos.. uztikrinu, kad kai kam mintys apie savizudybe kyla butent klausant tokios melancholijos kaip lou rhodes. kartais geriau muzika tinkama persipjauti venas, nei niekam tinkama.
“kid a” yra grynas eksperimentinio ir alternatyvaus roko produktas su lengva indie elektronikos priemaiša. jei aš nešioju baltą kepurę, tai dar nebūtinai reiškia, kad mano visi drabužiai balti. niekas čia nerauda ir nesijaučia nuskriaustas, manau. egzistuoja kitokie požiūriai, ir tiek
mano nuomone lengvos elektronikos priemaishos buvo “ok”, “kid a” jau..
as megdamas rokogruperadiohead, “kid a” jos neradau.. velgi, tai mano asmenine patirtis, bet is pazistamu, kurie mego “ok”, “bends”, taip nei vienas ir neperejo i naujuju galvu stovykla – tai VISISHKAI kitokia muzika. po amnesiaco ji man truputi pagerejo, bet ne tiek, kad aklai grizciau.
na, tebunie.. kiekvienas girdim savaip.
jo, kiekvienam savo. tarkim, as megdamas “rokogruperadiohead” vos neapsiverkiau, kai paklausiau record shop’e ju “kid a”. bet nusipirkau. ir klausiau, klausiau.. kol nusvito. ir galiu pasakyt (nors kiekvienam savo), kad “kid a” turi daug daugiau nei pirmyksciai radiohead. tarkim, “ok computer” neitraukiu i lieva radiohead praeiti, “ok” buvo tramplinas i tai, ko jie (ar yorke) labiausiai norejo. ir tai nera zodis elektronika. tu, pauliau, nemegsti to zodzio ir tiek. radiohead niekaip netelpa i elektronika – imk bet kuri albuma. elektronika yra tik vienas is instrumentu, o muzika yra VISAI ne elektronika. taigi, “pablo honey” man buvo ir bus 5/10 arba “just another rock album” su vienu sentimentaliu hitu. “the bends”, tarkim, 7/10 arba “just another rock+ballads album” su keliom sentimentaliom dainom. o “kid a” tvirtai pradejo nauja era, kurios uzuomazgos post factum jauciamos jau su “ok computer”. tarp kitko, jei neklystu, “amnesiac” yra traktuojamas kaip b-sides from “kid a”. man butent toks ispudis ir kilo, kai pirmakart isgirdau. be to, laikau tai kaip zingsni atgal, nuraminant savo buvusios “radiohead is a rock band!” gerbejus, nors stilius ir vingrybes yra jau naujos eros. o “hail to the thief” – na, dar nesuvokiau jo kaip albumo.
tai va. kiekvienam savo. man tai sitaip. galim diskutuot.
ka norejau, ta jau pasakiau.. ;)
beje, radau bukmekeriu “nuomone”:
Arctic Monkeys 5:1
Thom Yorke 5:1
Muse 6:1
Guillemots 6:1
Editors 6:1
Richard Hawley 8:1
Sway 8:1
Hot Chip 8:1
Lou Rhodes 10:1
Scritti Politti 10:1
Zoe Rahman 10:1
Isobel Campbell and Mark Lanegan 10:1
http://www.nme.com/news/thom-yorke/23741
Someone call 999 – Richard Hawley has been robbed…… http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/5315452.stm
O jeigu konkreciau – Arctic Monkeys win Mercury prize.
debiutantai, as usual.
sakiau, kad abizjanos laimes.
reklama.
o as – kad muse arba guillemots. pirmi uz tai, kad labiau nusipelne, antri – todel, kad labiau nusipelne ir labiau patinka.
o reklama suveikia ne visada.. ;)
kokia dar reklama, “great songs, astonishingly performed. Essential” – tiesiai is kritiku lupu. aaaha :D neskamba man ju darbai nei originaliai nei kurybiskai, buvo daug daugiau veidu kurie tiksliai atitiko si aprasyma, vieni ju neabejotinai guillemots, kuriems sis awardas butu puikus paskatinimas ir paspirtis pardavimams. o monkeys juk ir taip aukstumose gyvena!