Vaizdas nuo $3 į $30.

Sigiriya – tai dar vienas objektas Šri Lankoje, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Va, tik problema – Šri Lankoje apmokestinami beveik visi kiek svarbesni objektai, tačiau kai kurie net ir vietinių nuomone per daug (jiems gi irgi pravalas: atvažiuoja žmonės dienai/nakčiai, apsižiūri ir mauna kitur arba išvis neatvažiuoja ir trankosi po pliažus). Sumokėti už Sigiriya akmenį $30 planų šį kartą neturėjau ir aš, bet beieškant informacijos apie šį objektą, atradau, kad greta (už kokio kilometro-dviejų) yra kitas panašaus aukščio akmuo/uola ant kurio galima užlipti – Pidurangala. UNESCO sąraše jo nėra, freskų ant jo nėra ir šiaip beveik nieko ten nėra, išskyrus tai, kad tai geriausia vieta pamatyti, kaip iš tolo, visame gražume atrodo $30.

Šventyklėlė Pidurangala papėdėje.

Sutiktų žmonių rekomendacijos ir intuicija, kaip vėliau paaiškėjo, buvo teisūs – ropštis ant Pidurangala reikia vakare, nes saulė leidžiasi už Sigiriya, dovanodama akims fantastišką saulėlydį. Ne mano akims, deja. Gerokai popiet atvykęs į Dambulla norėjau tiesiai šiaužti link akmenų, tačiau mieste prasidėjo lietus. Užklausiau tuktuk’erio, kuris mus vežė link hostelio, ar neturi draugų iš Sigiriya, kad paklaustų ar ten lyja ir jis atsakė teigiamai. Paaiškėjo, kad lyja, kaip reikiant. Greičiausiai, jog greitai liovėsi (bent jau taip atsitiko Dambulla), bet mano laipiojimui nepritaikytiems batams ir to galėjo užtekti – yra Pidurangala kelyje ir civilizuotų atkarpų, bet kai kur net ir nematant slidžių paviršių, buvo reikalų perlipti, peršokti.

Pakeliui (civilizuota atkarpa).

Rytas irgi pasitiko ne pyragais. Rūkas ryte yra normalu, tačiau tądieninis niekur neplanavo trauktis. Bent jau tas tris-keturias valandas, kurias praleidau ant uolos. Kai kurias jų, snūduriuodamas. Vieta rami, nes net jeigu tolumoje ir gali matyti virvutėmis traukiančius turistus, tai pačiam tai ne motais – akmenį daliniesi su dar 2-3 nemokiais laipiojimo uolomis entuziastais. Ir tų pačių nematai, nes uola, tai ne grybas – vietos čia kur kas daugiau.

Pakeliui: Miegantis Buda.
Pidurangala viršuje – dar vienas.

Mano rekomendacija ateities kartoms būtų dienos metu aplankyti Dambulla urvus, vakarop nuvykti iki Pidurangala, o išsimiegojus jau Sigiriya apylinkėse, pagal galimybes, ryte dar aplankyti ir pačią Sigiriya.