Herbert – “Scale” [2006]
K7/ 2006 05 29

Besiginčijant ar “Radiohead” albumas “Kid A” yra elektronika, svarstant ar Sufjanas Stevensas neišsisems su konceptualiais JAV valstijoms dedikuojamais albumais ir prisimenant, kad pernykštis prisipažinimas, jog “Plat Du Jour” veža, sulaukė skeptiškų kai kurių pažįstamų reakcijų…

Iš kelių mėnesių senumo archyvo keliu Matthew Herberto (ant viršelio – tiesiog Herberto) bylą. Įdomus jis jau vien savo muzikos kūrimo filosofija-manifestu – “P.C.C.O.M“. Klausai ir gali būti tikras, kad tavo ausyse – originalių, unikalių garsų rinkinys. Žinoma, tai tik sausa statistika, bet… 732 – būtent tiek “samplų” šaltinių panaudota “Scale”. Vien tik kūrinyje “Just once” “galima” išgirsti 177-ias fanų autoatsakiklyje paliktas žinutes. O kur dar mušamųjų sekcijos įrašytos oro balione ar 100 mylių per valandą lekiančiame automobilyje? Balaganas? – Niekaip! Neskaitęs išpažinties stiliaus interviu vargiai galėtum identifikuoti čia esančią mišrainę. Garsai įvilkti ir papildo pakankamai popsiškai skambantį electro-house-dance-jazz darbą. Dar pridėkim ilgametės partnerės Dani Siciliano vokalą (ei, kas jums visiems nutiko – berods “house” liūne besitaškiusi amerikietė rugpjūti žada kone akustinį albumą) ar simfoninio orkestro aranžuotes ir albumas tiesiog slysta širdies ir kojų link. “Garsai nėra svarbūs, jie tiesiog yra” – sako Matthew Herbertas ir tuo pačiu keikia muzikos kritikus, kurie “Plat Du Jour” garsuose neįžiūrėjo turinio. Tai antra įdomioji Herberto pusė. Konkrečiai – atviras požiūrio į pasaulį, muziką deklaravimas. “Plat Du Jour” buvo nukreiptas prieš vartotojiškumą, tai kuriančius gigantus ir pan. “Tai” reikėjo išgirsti. “Scale” – tyliai politiškas. Jo paties žodžiais: “Vien “Starbucks” vardo minėjimas būtų lyg mano muzikos teršimas. Noriu, kad tekstai būtų daugiau emocinis atsakas į istorijas, įvykius, o ne jų atpasakojimas”.

Gali nemėgti “Scale”, nes jis per daug popsiškas, taigi ir klausomas, gali ieškoti, kur Matthew paslėpė garsą įrašytą dvylikoje užsitrenkiančių karstų, o gali tiesiog mėgautis. “If you hate the destination, enjoy the journey cause you can’t get off.” iš “Moving Like a Train” skamba lyg puikus pasiūlymas.

http://www.herbert-scale.com/