“Asobi Seksu” – “Citrus” [2006]
2006 05 30 / Friendly Fire
Jeigu naujasis ketvertuko iš Niujorko darbas įšautų į geriausių albumų topą, koks madingesnis muzikinis skaitalas, neabejoju, skeltų antraštę: “Asobi Seksu su triukšmu šturmavo viršūnę”. Ne, “Citrus” tai ne “death metal”, Pop su per smegenis pjaunančių gitarų pabarstukais? – Šilčiau.
“Jus vadina “shoegaze” grupe. Manai tai tikslu?” – grupės vokalistės ir klavišininkės Yuki Chikudate klausia “CMJ”. “Ir taip, ir ne” – prisipažįsta ji, bet galvoje skraidant “My Bloody Valentine” bei “Yo La Tengo” triukšmingiems ir beprotiškiems elektrinės gitaros rifams, dangų praskrodžia niekur negirdėtas seksualus, hipnotizuojantis, laisvai sklandantis japoniškas vokalas. O velnias, čia juk beveik ankstyvųjų “Cocteau Twins” reinkarnacija daranti naują įrašą Amsterdamo raudonųjų žibintų kvartale! Atsiprašau, panašu, kad nesąmoningai prisipažinau apie ką galvoju žiūrėdamas į Yuki veidelį neoniniame albumo lange…
Taip, Yuki, tu, tavo balsas, tempia grupę iš tų “tai jau girdėtą tūkstančius kartų” gilumų. Kartais jis primena pasivaikščiojimą basomis pievoje (“Strawberies”), kartais pasiklydusią meilę baltuose debesyse (“Thursday”, “Strings”), kartais – kaip “punk” užkariauja Japonijos šokių aikšteles (“Mizu Asobi”). Tiesa, šie saldūs žodžiai neturėtų pavergti Keiko Matsui fanų – Yuki vokalą lydi aršios, efektais perpildytos elektrinės gitaros (bandyti “Red Sea”) ir kieta, dinamiška mušamųjų sekcija. Kitais žodžiais – ne pats geriausias dalykas prieš užmiegant.
Apžvalga dedikuojama Lietuvos rinktinei dalyvaujančiai pasaulio krepšinio čempionate Japonijoje.
http://www.asobiseksu.com/
http://www.myspace.com/asobiseksu
paulius.rymeikis
Susipažinimui:
ASOBI SEKSU – CITRUS [2006]
http://www.sendspace.com/file/z7grls
~
Ankstesnis jų albumas “Asobi seksu” [2004]:
http://www.sendspace.com/file/c2o5r1
offca
ale per linksma ju nuotaika kaip shoegaze, nors polinkis in ten yra. man tai nepatiko kad naujam albume veik negirdeti vyr. vokalo, kas buvo debiutiniame ir deriny skambejo gailiai geriau (End at the Begining) ir klausant kazkaip iskele minti, kad labai panasus vokalas i lietuviu Sh. bet tai px. Citrus irgi geras, nors kai popsuha virsta albumo vidury i experimentini balagana norisi prasukti
papas
nuobodus ir daug vilciu nekeliantis pop-punk. praktiskai tokio pat lygio, kaip ir musu krepsinio rinktines pasirodymas :P
muzika paprasta kaip 2 kapeikos (paima dvi natas ir varo 4 minutes daina, ir taip visas albumas) ir persasi mintis, kad gal triuksmu ir primityvia energija tik stengiamasi pridengti muzikantu nekompetencija (nes ir tas noizas nera kazkuo isradingas ar isieskotas)? pankams tas budinga :)
panos balsas kazkuo ypatingas irgi nepasirode. sakyciau, vietomis netgi visai skystokas, nors vietomis ir mielas, kas be ko. daugumoje dainu zodzius suprast – sansu be.
galbut is dalies visa si ispudi sustiprino prastos kokybes mp3 (ar pats irasas).
po “Citrus” perklausymo pirmo albumo nebekilo mintis siustis, o atsigavimui uzsidejau Tresspassers William “Having”.
Geros naujienos. » Blogo archyvas » Mew [mju:]. Rugsėjo 1-a. Kopenhaga.
[…] Bet štai, po maždaug dvidešimties netikrų spiegimų (na, neva, grupė jau lenda į sceną – laikas parodyt besivystantį balsą), pasigirsta… Visada maniau, kad “Foje” yra puikus keturių žodžių ir dviejų skiemenų derinys, kurį lengvą skanduoti, bet kai daugiatūkstantinė minia ima greitu tempu miaukti, nejučia pasijunti kažkokiam vietinės reikšmės psichozės kosmose. Ir tas miauksėjimas ne tiek panašus į angliškąjį tarimo variantą (oficialūs šaltiniai teigia, kad grupės pavadinimas buvo atrastas bevartant anglų k. žodyną.), kiek į rainą lietuvišką “miau”. Nieko nelaukdamas oras užsipildo “Circuitry Of The Wolf” po kurio, nėra abejonių seks “Chinaberry Tree” – ta pačia seka, kaip ir paskutiniame albume, kaip ir paskutinių kelių metų turuose… Kai kurie fanai (savame forume) dėl to keikiasi, bet man kas – girdžiu pirmą kartą. Kai atsigaunu nuo pirmo įspūdžio ir imu stebėti detales, galvoje ima sklandyti “shoegaze“. Visada bent pora elektrinių gitarų (vienos dainos metu, Jonui užsiimant tik vokaline partija, elektrinę gitarą griebė būgnininkas. Matyt, kad išlaikyt balansą), bosas, mušamieji ir vyrukas prie mac‘o, pulto – šis bei tas iš dirbtinių garsų pasaulio. […]
pR
interviu su jais:
http://www.pitchforkmedia.com/article/feature/38939/Interview_Interview_Asobi_Seksu