asobi.jpg
“Asobi Seksu” – “Citrus” [2006]
2006 05 30 / Friendly Fire

Jeigu naujasis ketvertuko iš Niujorko darbas įšautų į geriausių albumų topą, koks madingesnis muzikinis skaitalas, neabejoju, skeltų antraštę: “Asobi Seksu su triukšmu šturmavo viršūnę”. Ne, “Citrus” tai ne “death metal”, Pop su per smegenis pjaunančių gitarų pabarstukais? – Šilčiau.

“Jus vadina “shoegaze” grupe. Manai tai tikslu?” – grupės vokalistės ir klavišininkės Yuki Chikudate klausia “CMJ”. “Ir taip, ir ne” – prisipažįsta ji, bet galvoje skraidant “My Bloody Valentine” bei “Yo La Tengo” triukšmingiems ir beprotiškiems elektrinės gitaros rifams, dangų praskrodžia niekur negirdėtas seksualus, hipnotizuojantis, laisvai sklandantis japoniškas vokalas. O velnias, čia juk beveik ankstyvųjų “Cocteau Twins” reinkarnacija daranti naują įrašą Amsterdamo raudonųjų žibintų kvartale! Atsiprašau, panašu, kad nesąmoningai prisipažinau apie ką galvoju žiūrėdamas į Yuki veidelį neoniniame albumo lange…

Taip, Yuki, tu, tavo balsas, tempia grupę iš tų “tai jau girdėtą tūkstančius kartų” gilumų. Kartais jis primena pasivaikščiojimą basomis pievoje (“Strawberies”), kartais pasiklydusią meilę baltuose debesyse (“Thursday”, “Strings”), kartais – kaip “punk” užkariauja Japonijos šokių aikšteles (“Mizu Asobi”). Tiesa, šie saldūs žodžiai neturėtų pavergti Keiko Matsui fanų – Yuki vokalą lydi aršios, efektais perpildytos elektrinės gitaros (bandyti “Red Sea”) ir kieta, dinamiška mušamųjų sekcija. Kitais žodžiais – ne pats geriausias dalykas prieš užmiegant.

Apžvalga dedikuojama Lietuvos rinktinei dalyvaujančiai pasaulio krepšinio čempionate Japonijoje.

http://www.asobiseksu.com/
http://www.myspace.com/asobiseksu