Techniniai nesklandumai trumpam atitraukė nuo rašymo. Internetas Šri Lankoje gan greitas ir pigus (5GB – 699 rupijos / 13.40 Lt), tačiau mano dar anos kelionės metu Filipinuose skendęs telefonas, galutinai užsilenkė. Atsinaujinom ir važiuojam toliau…

…Nors šiuo atveju atgal – į Kandy turgų. Kol apsikuopsiu prisikaupusių nuotraukų savartyne, noriu prisiminti šį egzotiška vaisių, kurio iki tol matyti neteko. Pavadinimas atitinka tikrovę – medinis obuolys. Kai pirkau, net neturėjau ambicijų susitvarkyti su juo pats, tad paprašiau, kad pardavėjas perskeltų pusiau.

Iš išorės…
…ir viduje.

Rankoje jaučiasi lyg beisbolo kamuoliukas, burnoje – kiek nenusakomas bruknių uogienės ir citrinos skonis. Tirštas vaisiaus vidus tarytum prašosi tapti džemu su daugybe cukraus, nes bent jau mano vaisius saldumu nepasižymėjo.

Vienintelė “gatava” medinio obuolio versija, kurią teko ragauti buvo sultys. Jie čia net į saldžiųjų mangų sultis sugeba cukraus įdrėbti, tad ir obuolį gerokai pasaldino. Gavosi, tarytum, tirelė, kurioje tirštos obuolių sultys persipina su jau minėtomis bruknėmis. Bet čia, tikriausiai, daug kam skirtingai. Mane užkabino tekstūra, kiti gi sako, kad užuodžia arba pelėsinį sūrį arba net prasmirdusias kojines. Vienas brangiausių vaisių Azijoje – durianas – daug kam irgi kelia siaubą, bet jo mažiau įdomesniu nepadaro.

Daugiau apie…