Keliauti lėktuvu, kai yra kitos padorios galimybės, yra nesusipratimas. Na, nebent jums užsienis asocijuojasi tik su architektūriniais paminklais, iki kurių lenviausia nusibrauti lėktuvais, kondicionuojamais autobusais arba taksi. Jeigu nori pajusti kuo gyvi šalies gyventojai, turi kartą-kitą prasinešti vietiniu transportu, prisikimšti pilvą gatvės maistu.

Vis tik pažiūrėjęs, kad laiko Vietnamui turiu ne tiek jau ir daug, nutariau praleisti galimybę viso vos ne dvi paras praleisti kelyje, tad iš Ho Chi Minh City, iki Danang nuskridau lėktuvu. Skridimas lėktuvu čia faktiškai taupo ne tik laiką, bet ir pinigus – ne akcijos metu skrendi už tiek pat, kiek važiuoji, akcijos – net ir pigiau. Keista kainodara.

Vis tik net ir taupydamas laiką, žinojau, kad iki Hue nuo Danang reikia imti traukinį. Arba iš Hue iki Danang. Ir, o dievai, šis maršrutas tikrai yra atskiras must see punktas. Mianmare taip buvo įvardinta atkarpa tarp Pyin Oo Lwin (rašau, rašau) iki Hsipaw per Gokteik viaduką, bet, o dievai (vardan objektyvumo antrą kartą kreipiuosi į tuos pačius), kokios tai skirtingos kelionės, nors abi labai žavios. Viena atsakydama į pro atvirus langus mėtomas šiukšles, kiša pagalius arba puola degančios žolės dūmais, kita apgaubia vandenyno migla bei nepaliesta žaluma.

Ir tik viena visos kelionės metu nedavė ramybės – uždaryti bei tikrai ne iki krištolinio spindesio išblizginti langai. Išimdavai fotoaparatą ir nusivylęs vėl padėdavai atgal, nes, galvoji, parodysiu nuotraukas, tai kai kas tik pasukios prie smilkinio pirštu ir reziumuos, kad Rymeikiui jau visai paskutiniai varžteliai byra. Juoba mano kelionė buvo apniukusią dieną, kai traukinį nuolat persekiojo tai migla, tai dulksna. Absoliučiai mistiška ir užburianti, tačiau gal ne tokia paveiki, kai persikelia į nuotraukas. Pats žiūri į jas ir pridedi šį bei tą nuo savęs, kiti, gi mato, ką mato. Ir vis tik tiesiog patikėkit – virš valandos iš aukštumos grožėtis Pietų Kinijos jūros pakrante (ir dar panašiai tiek priemiesčiais, gyvenvietėmis) yra tikrai daugiau nei $7 dolerių vertas reikalas. Nuvažiuot atstumą tarp šių miestų galima greičiau bei patogiau, autobusu, tačiau jis tik retsykiais iškiša nosį iš tunelių į kuriuos traukinys tik retkarčiais užsuka.

Jei vyksit iš Danang į Hue, prašykit vietos dešinėje, jei atvirkšiai – kairėje. Ir būtinai vykit, ir būtinai prašykit.

Foto iš http://tomfakler.blogspot.cz/