DSC01606
Su nostalgija praverčiau Yangon’e darytas nuotraukas – neišvengiamai teks parašyti ir apie šį didmiestį. Bet prieš tai atskiras dėmesys mieste esančiai St.Mary’s bažnyčiai. Nors katalikus (juoba krikščionis) šioje budistinėje valstybėje procentais gali skaičiuoti ant vienos rankos pirštų, Yangone jie turi sau gražų rūmą. Patį didžiausia šalyje, beje. Ir aš galiu pasakoti, kaip labai norėjau dar ir dar kartą aplankyti vietinį religinį perlą Shwedagon Paya, tikriausiai dėl artumo dar ir dar kartą aplankiau tik St.Mary’s. Įskaitant kartą, kai bažnyčia buvo uždaryta, tas dar ir dar prilygtų kokiem penkiem kartam.

DSC01641-2
DSC01607
DSC01635
Per tą laiką mačiau ir kaip vieta atrodo vakare, uždaryta (nors Mianmare visos katalikiškos bažnytėlės buvo atviros tik pagal grafiką, porai-keletai valandų per dieną) ir kaip tuščioje bažnyčioje dieviškai skamba choras ir kaip viską gali sugadinti tragiškai pro šoną bliaunantys vietiniai. Pirmą kartą buvau bažnyčioje ir vėlykų rytą, ir išvakarėse – aišku ne todėl, kad religingumas man kraujyje, bet todėl, kad tiesiog užtaikiau ten būti tokiu metu, o vieta iš tiesų verta aplankymo.
DSC01636-2
DSC01637-2
DSC01639
DSC01640
“Lonely planet” žemėlapyje pažymėta, bet vargiai specialiai aprašyta, kaip rekomenduotina aplankyti vieta. Tiesą sakant, ir pats aptikau netikėtai beblūdindamas aplinkui. Matyt, kažkam reikėjo, jog atrasčiau tą vietą. Tai jeigu per klaidą atradot šį puslapį, prie progos galit per klaidą atrasti ir St.Mary’s.