Vietoje knygos.
Vietoje knygos.

Dar nepriėjau prie savo šiųmetinės kuprinės dydžio bei svorio (ankstesnė – čia), tačiau neverta abejoti – pakavausi minimaliai. Vienas iš svarbių dalykų kuprinėje – kelioninis adapteris. Žinoma, kiekvienoje šalyje gali įsigyti būtent jai skirtą, bet… Kartais gali įsigyti oro uoste, kartais – tik turguje. Kartais duoda hostelis, kartais net guesthouse šeimininkai neturi. Kartais išsikrovęs atvyksti vidurnaktį ir belieka kentėti iki ryto. Kas svarbiausia, adapteris yra ne tik puiki galimybė pakrauti elektroninius prietaisus, bet ir būdas padaryti tai greičiau bei universaliau, nes daugumoje jų dar yra ir USB lizdas. Juk būna, kad patenki į kokį kambarį su viena rozete, o išskrovęs ir telefonas, ir kompiuteris, ir fotoaparatas. Arba kokiam dorm tipo kambaryje pusei kambario gyventojų skirtos tik dvi rozetės. Tada ypatingai pajunti tokių daikčiukų naudą.

Kitas svarbus dalykas, kad šiais laikais dauguma elektroninių prietaisų (bent jau telefonai, fotoaparatai) gali būti pakrauti jungiantis per USB, t.y. nebereikia su savimi vežiotis atskirų pakrovėjų – užtenka lengvų laidžiukų, kurie įsikiša į to universalaus adapterio USB lizdą. Atrodo juokingi skaičiavimai, bet šūdukas po šūduko ir jau kilogramas. Keliaujant ekstra klase ir dar su lagaminu, tai neaktualu, tačiau aš nesu patyręs nei vieno, nei kito.

Dar.. Jeigu turit Mac’ą, galit pastebėti, jog jo laidas yra iš dviejų dalių – iki blokelio ir nuo jo. Jeigu atmintis nepaveda, viena jo dalis suvalgo gerokai virš 100 gramų.

Ir vis tik, kad ir kaip besiruoštum kelionei, visko numatyti negali. Jeigu Kolombo pavyko pasikrauti naudojant britišką antgalį su trimis paplokščiais kištukais, tai Kandy įpūtė naujų vėjų panašiu, tačiau apvalių kištukų dizaino pavidalu (indiška versija paveikslėlyje)

Realiai ten tinka tiesiog lietuviška versija, tiesiog bus be įžeminimo. Ir vis tik, tame pačiame Kandy teko užsirauti ant trigubų apvalių kištukų, kurių du simetriški yra kiek plačiau išsidėstę negu įprastiniame variante ir į juos lietuviškų neįkiši (gal, sakau, South Africa” versija?). “skant šalis nestovi vietoje, juda pirmyn, modernizuojasi, tačiau, jeigu naujos statybos ar renovuotuose namuose galima rasti kiek labiau įprastą trijų plokščių kištukų rozetę, tai senesniuose vis dar dominuoja tai, ko taip vadinami universalūs adapteriai neapžioja.

Rozetės, kaip ir kelionės – nenuspėjamos. Nuotraukoje – teksto autorius džiaugiasi atradęs tinkamą rozetę tualete.