PR010649
Tai buvo antras mano prisėdimas šiame restorane tą pačią dieną, tad leidau sau pailsėti nuo mėsos – įrašo herojai slepiasi tik po raudonosios paprikos gabaliuku. Koldūno įdaras – grybinis-daržovinis.

Taivanas – dar vienas valgymo rojus Azijoje. Pirmą kartą Taivane buvau prieš ketverius metus ir jau tada sakiau, kad dar kada sugrįšiu. Sugrįžt padėjo ir skanūs prisiminimai, ir strateginis sprendimas (arba tingumas) neaplankyti numeris vienas turistinės vietos šioje salos valstybėje. Tada, dar gyvenusį stereotipais apie rytų kultūrą, pamenu, iš pradžių nuvylė valgymo įpročiai – man atrodė, kad “ten” visi maistą gauną alia “čili kinija” dėžutėse ir valgo eidami ar kur prisėdę ant šaligatvio. Kur tau – kiekvienas puodas naktiniame turgelyje turi savo kėdę ar net dvi, visi, kaip žmonės valgo iš lėkščių, net jeigu ir būna burnos dydžio porcijų išsinešimui (pats pamenu, kaip pagaliukais traukiau koldūnus iš padažo maišelyje). Valgymas yra vienas mylimiausių užsiėmimų Taivane – nėra abejonės.

Vis tik labiausiai tada man užstrigo kiek mažiau kelionių giduose akcentuojamas dalykas – netikra mėsa, jos patiekalai, jos restoranai. Yra tokių ir kitose pietyčių Azijos valstybėse, bet jų mažiau, jie mažesni ir pasirinkimas juose dažnai menkesnis. Bent jau Taipėjuje tokių – apstu. Į vieną pataikiau vos atvykęs iš oro uosto, nes autobusai sustoja prie pat traukinių stoties, o jos antrame aukšte, kaip tik ir yra viena tokių užeigų (“Minder vegetarian”). Netikra mėsa, tai iš ne gyvulinės kilmės ingridientų sukurti patiekalai, kurie imituoja mėsą. Kartais imitacija labiau sėkminga, kartais mažiau, bet tiesą sakant, niekada to labai nesureikšminu – nejaučiu potraukio mėsai, todėl man nėra svarbu ar į kiaulieną panašus pjaustinukas ir bus jos skonio. Svarbiausia, kad būtų skanu. O tai vietiniams šefams visai gerai pavyksta.

Pirmus kartus pamatydavau, ką įdomesnio ir prisikraudavau pusę lėkštės. Dabar gi taktika keičiasi – dediesi visko po vieną, nes norisi kuo daugiau išragauti. Kai tų bliudų kelios dešimtys – užsiėmimas ne iš lengvųjų. Ir ne, tai nėra vien tik baltyminga netikra mėsa – gausu grybų, salotų, daržovių, įvairių daigų. Svarbiausia, jog nėra brangu, nors iki pat kasų negali tiksliai žinoti, kiek sumokėsi, nes kaina priklauso nuo… svorio (apačioje esanti lėkštė kainavo 110 Taivano dolerių (9.75 Lt) , viršuje – 88$ (7.80 LT) Jeigu reiktų apibendrinti, tai toks maistas yra ne tiek gurmaniškas, kiek įdomus, paprastas, pigus ir tuo nuostabus. Bet šiandien ten jau pusryčiavau, tad kažkada temstant laukia vizitas į vieną iš naktinių turgelių.