Gangaramaya Temple

Jau šiek tiek rašiau apie Colombo (ir dar šiek tiek). Nei man, nei kam kitam iš sutiktųjų, šis miestas įspūdžio nedaro ir, tikriausiai, teisingai daro kelionių agentūros, kurios planuodamos maršrutą po Šri Lanką, iš oro uosto siūlo varyti kažkur kitur, o ne į sostinę. Vis tik, kartais kitos išeities nėra – jeigu Indijos vizą galima pasidaryti tiek Colombo, tiek Jaffnoje bei Kandy, tai prasitęsti šrilankietišką įmanoma tik Colombo. Indijos konsulato sukeltas pyktis Indijos atžvilgiu iš mano galvos jau pasitraukė, bet Šri Lankoje dar liko nepamatytų vietų, tad 6.30 ryte sėdau į traukinį Kandy-Colombo ir išvykau.

Tai štai.. Detales apie vizos prasitęsimą turiu palikti kitam kartui, nes… Kai pasaulis šventė Valentino dieną (širdučių žymių teko matyti ir Colombo), Šri Lanka šventė Navam Full Moon Poya Day*. Tai reiškia, kad 90% o gal ir daugiau procentų įmonių užsidaro. Net eilinės maisto zabiegalkos, maži prekybcentriukai, etc. Apie emigracijos tarnybą net nėra ko kalbėti. Juokingiausia yra, kad aš praleidau šį šventinės dienos faktą, nors mėnesiniai kalendoriai kabo visur. Visur. Atsipalaidavimas, matyt.

Na ką, galvoju, ne, tai ne – lekiu bent pasižiūrėti Gangaramaya šventyklos, kurios praeitą kartą su bičiuliu Kęstu taip ir nepamatėm. Prašėm tuktukerio nuvežti į ją, o jis nuvežė į kitą, kurios pavadinimą buvau atradęs, bet jau užmiršau. Nenusivylėm, juoba, kad joje pamatėme tradicines Kandy stiliaus vestuves su šokiais ir muzika, ir vis tik, galvojau, kad jeigu jau šventykla, kurios nėra “Lonely planet” gide tokia gera, tai kokia bus išgirtoji? Tai štai… Tuktukeriui dar nespėjus pristatyti, kad atvykom, matau, kad prieš mano akis kyla jau matyta šventykla. Jau noriu protestuoti (tą, žinoma, kurį laiką ir darau), bet aplink tiek veiksmo, jog negali abejoti – čia yra TA vieta. Tik tiek, kad šį kartą ji neatpažįstamai pasikeitusi – kelis žmones prieš kelias savaites, pakeitė dešimtys žmonių kiekvieną akimirką bandančių prasibrauti į šventovės vidų. Nebedariau to, nes tiesiog nuotaika ir nusiteikimas jau buvo ne tie.

Gangaramaya Temple (tęsinys)
Gangaramaya Temple (tęsinys)

Išėjau prie ežero. Taip, to ežero, kurio prieš tai per daug neužfiksavau, dėl ko atrodė, kad šventykla prie kurios atvykom buvo miesto centre, kai iš nuotraukų matėm, kad ji – prie vandens. Taip, dalis jos ir prie vandens. Nedidelė, bet vis tik – pakankama.
Prie jos yra nedidelė sala, kurią galima pavadinti įsimylėjelių salele. Gal taip buvo, nes tai buvo nedarbo diena ir plius vasario 14, bet toks jausmas, kad tądien intymumo tabu ten negaliojo – porelės slėpėsi po lietsargiais ir vienas velnias žino, ką jos ten išdarinėjo. Turiu omeny, kad net vaikščioti susikibus už rankų, jeigu tu nesi tos pačios lyties, kas reiškia draugiškumą, čia nėra priimtina.

Ten aš sutikau jį. Tuktukininką mėgėją. Pasiūlė pavežioti po Colombo už nebrangiai. Galiausiai, kaip dažnai būna, baigėsi nesusipratimu, bet vis tiek šiek tiek pasivažinėjom po Colombo…

City Hall yra viena iš kelių vietų, kurias gidai rekomenduoja Colombo pažiūrėti per dvi dienas. Jau ir taip buvo aišku, bet pamačius gyvai akivaizdu, kad “Colombo in 2 days” yra velniškai sunkus planas sudaryti. Netoli jo esantis parkelis iš kurio ir daryta foto, atrodo įdomesnis.
Šri Lankos nepriklausomybės monumentas. Graži, vėsi vieta, bet tikrai ne tai, dėl ko vertėtų trenktis į Colombo.


Šiai vietai lankyti buvo jau per karšta, o ir laiko trūko, bet kapinaitės iš ties gražios ir didelės. Gerai, kad apie tai, jog negalima fotografuoti, sužinojau tik išvykdamas (negalima greičiausiai todėl, kad ten yra ir praūžusio pilietinio karo generolų poilsio vieta, o visa, kas susiję su kariuomene, čia dažnai yra tabu)
… kol jis mane išmetė prie gatvelės iš kurios galima pasigauti autobusą į Galle. Aišku, išleidinėdamas suokė apie patogius a/c autobusus, bet, kad jį kur, jie arba važiuoja ne ten arba ne taip dažnai kaip norėčiau. Tie gerieji Colombo-Galle įveikia per pusantros valandos, tuo tarpu aš pergrūstame autobuse iki tikslo trankiaus geras keturias. Bet Galle graži ir verta kelionės. Gal ne Hoi An, bet arti to – dar reikia panagrinėti. Čia, beje, suradau pirmą vietą turinčią dorm tipo kambarius. Pačiame miesto senamiestyje, tai pigiausias variantas, kurį pavyko rasti ($12). Rekomenduoti galiu – Pedlars Inn.

*The Navam Full moon Poya day celebrates the appointment of Buddha’s two chief disciples and the first-ever Buddhist Council held after the passing away of Lord Buddha

p.s. specialiai šunis kelionėse mėgstančiam fotografuoti Kęstui: Ganagarmaya šventykloje iš ties yra ką fotografuoti. Vienas guli išsidrėbęs (pagal jo gabaritus geresnio žodžio ir nerasi) ir šliaužioja, kaip varlės išskėstomis kojomis – nežinia ar dėl to, kad taip sulaukia daugiau dėmesio ar todėl, kad nuosavo svorio tiesiog nebegali pakelti. Kitas išvis nejuda. ‘skant vienuoliai gan griežti maisto atžvilgiu (kiek, kada, kokio), bet panašu, kad jų šunims tai negalioja arba jie juose mato savo neįgyvendintą projekciją.

Жил-был пес