Populiariausias filmas Kanadoje 2011 metais, 2013 pasirodysiantis ir kaip Holivudinis remake’as pavadinimu “The Delivery Man”, kurį prodiusuoja Steven Spielberg. Skamba rimtai. Kažkas gal nesutiks, bet jaučiu, kad juosta turėtų patikti tiems, kurie “Kino pavasario” metu populiariausiu filmu rinko prancūzišką “Neliečiamieji”. Pastarojo fenomeno aš nesupratau ir po peržiūros namuose net nebūčiau įsiminęs, jeigu ne vėliau festivalio metu kilęs ažiotažas. Tad nors abu filmus galima įvardinti kaip šiltas komedijas, kanadiečiai mane pakuteno labiau. Net visai labai.

Ken Scott pasakoja labai nerūpestingai ir žiūrėti į tai, kas vyksta ekrane rimtai, negali. Jau vien pati istorija, jog šeimyninėje mėsos parduotuvėje dirbantis Steve Wozniak sužino, kad jo sperma (per vaisingumo kliniką) į pasaulį paleido 533 vaikus, kurių 142 per teismą siekia sužinoti, kas yra jų tėvas užduoda kvailoką absurdiškumo toną. Vėliau žiūrovui dar įduodamas cukraus pudros desertas, tačiau nors garsiai ir nesijuoki žiūrėdamas kaip tėvas paslapčia bando sužinoti, kokius genus vaikams perdavė, nuoširdžiai šypsaisi ir galvoji “What a wonderful world”.

– What do you do?
– I work in a butcher shop.
– I’m a vegetarian.

Filmą reikia vertinti už tai, kas jis yra, o ne tai, kas norėtum, jog būtų. Žinoma, režisieriaus intenciją atspėti sunku, tačiau esu tikras, kad kažką panašaus moterys galėtų rodyti tėvystei nepasiryžtantiems vyrams – jeigu filmas nepaveiks, reiškia, kad jam dar tikrai nėra laikas. Gal net ir tai, jog jam toks laikas niekada ir neateis.

httpvhd://www.youtube.com/watch?v=MfQIJaGON1M