rinkimai
Nepastebėti rinkimų kampanijos Filipinuose – neįmanoma. Jau nuo pirmų dienų mane čia pasitiko spalvoti plakatai. Kur? Visur. Kiekvienas rinkėjas, kad ir kokiu keliu beeitų, gali būti svarbus. Todėl spalvotą plakatą rasi ir ant privataus namo tvoros (kas reiškia arba, kad jo savininkas remia tą kandidatą, arba, kad prieš kurį laiką tapo kiek labiau bagotas) ir kiek mažiau tikėtinose vietose. Pavyzdžiui žemiau esantį plakatą buvo galima pamatyti kopiant ryžių terasų Batade link. Ta prasme, kad džipai sustoja už valandos kelio nuo šios vietos, tad kažkas turėjo pasistengti ateiti ir pakabinti čia šį plakatą.
rinkimai-3

Vis tik topas buvo paskutinę dieną besidžiaugiant Coron vandenų pasauliu. Nusprendęs, kad turai yra nieko verti – paėmiau kajaką ir išsileidau pasiirstyti. Grįždamas matau plūdurą, bet tuo pačiu jaučiu, kad neįprasto plūduro ten esama. Priplaukiu – akurat – plūduras ant kurio vietoj vėliavėlių puikuojasi kandidatas. Ir tu aiškiai supranti, kad turistiniai laivai pro šią vietą praplaukia tokiu greičiu, jog niekas to pamatyti tiesiog negalėtų. Tai kam jis, žvejams? Kiek jų čia jį pamato? Bet, matyt, “every little helps”.

rinkimai-2
O šiandien, gegužės 13 d., viską vainikuoja patys rinkimai. Manila kaip iššluota ir tik aplink rinkimų apylinkes spalvų karuselės. Toks jausmas, kad iškabino visus plakatus, kurie dar buvo likę. Šlaisčiaus kur reikia ir kur ne, tai iš pyplių gavau dar ir krūva propagandos. Tikiuos, kad rinkimai čia praeis ramiau nei prieš kurį laiką Malaizijoje, bet kita vertus šiandien jau išskrendu į Singapūrą, tad kaip bus, taip gerai.