Kapsulių alėja.

Naktis kapsuliniame hostelyje yra viena iš rekomenduojamų patirčių Japonijoje, tačiau ne visi išdrįsta… O be reikalo.

Kapsuliniai hoteliai gimė dėl ir vis dar egizistuoja pagrinde tam, kad patenkintų ofisinių darbuotojų armijos poreikius. Ar bent jau tos jos dalies, kurie atvyksta į Tokiją (šitam darboholikų mieste, yra ±95% visos Japonijos kapsulinių hostelių) iš toliau, užsidirba/užgeria ir nespėja į paskutinį traukinį namo. Tokiems daug patogumų nereikia – lova ir gana. Tai kapsulinis hostelis tą ir siūlo – skylę sienoje, kurioje yra čiužinys, patalynė, šiais laikais jau ir televizorius (pornūchai pažiūrėti, beje, veikiantis su monetomis), pižama, rankšluostis. Realiai tai tokie karsteliai sienoje, tik šiek tiek didesni. Mano galvoje jie dažniausiai panašūs į narvelius skirtus pergabenti gyvūnams, tik sudėtus vienas greta kito, ir vienas ant kito.

Didžiausias tokių vietų privalumas – kaina. Apie $18-30, nors šioje kainų kategorijoje galima rasti ir pusė velnio hostelius su “dorm” tipo lovomis. Vienai-dviem nakvynėms, kapsuliniai viešbučiai tikrai ok, bet vėliau ne tai, kad narvelyje ima slėgti depresija, kiek tai, jog šiose vietose nėra šiltos atmosferos. Check-in nuo 16h (beje, Japonijoje tai įprastas laikas), check-out 10. Tarpe nuo 10-16 turi išsinešdinti iš hostelio su visais daiktais net jeigu lieki jame porai naktų. Kitą dieną nauja būdelė, nauji knarkiantys kaimynai ir vėl iš naujo. Tai natūralu, jog pasiilgsti kontakto su kitais keliautojais, neskubaus kėlimosi ryte ir planų, kuriuose nėra “kur nukišti kuprinę?”.

Beje, yra tokiose vietose ir dar vienas privalumas – bendro naudojimo dušai. Tai ne visai sentō su -niolika skirtingo karštumo vonelių, bet vis tiek – greta dušų bent vienas baseiniukas (tiksliau didelė vonia) kūnui pamerkti bus. Turint omeny, kad kelionėje iki Japonijos per penkis mėnesius mačiau tik dušą, tai labai sveikintinas privalumas. Kartą iš įprastinio hostelio dienai išsirašiau specialiai, kad pamirkčiau ir kitą dieną vėl grįžau.

Čia Deluxe apartamentai. Prieš išvykdamas iš paskutinio kapsulinio hostelio norėjau nufotografuoti, kaip šios vietos atrodo iš vidaus ir net nustėrau viduje pamatęs langą. Bet atmetus langą, kuris pakeičia vaizdelį 50%, panašiai ir yra. Viduje TV, žadintuvas, kartais daiktų saugykla, etc.
Šlepečių popuri prie kapsulių, nes batus, lyg einant į baseiną, reikia palikti prieigose.