Shore Temple, Mahabalipuram.

Ir taip, galėčiau pradėti kone kas antrą įrašą iš Indijos. Bent jau spręsdamas iš to, ką per beveik dvi savaites pamačiau šalies pietuose. Prisiklausęs pletkų apie neitin patrauklų Chennai, kas yra pigiausia vieta nutūpti keliaujant iš Šri Lankos, palikau tam miestui tik dvi veiklas: įsigyti mobilaus telefono kortelę ir “Kindle Reader”. Žinoma, net ir tai suvalgė porą dienų po kurių buvo galima šiaušti tiesiai į Šiaurę, kur susikaupusi absoliuti dauguma man siųstų rekomendacijų arba pabandyti atidirbti bilietą į Indijos pietus ir pradžiai pasižvalgyti vietoje.

Vos už 60 km nuo Chennai įsikūręs Mahabalipuram buvo akivaizdus pasirinkimas vien dėl to, kad miestelio iškilybės yra įtrauktos į UNESCO paveldo sąrašą. Netikrinau tiksliai, bet tie niekingi 60 kilometrų iki vietos virto įprastinėmis 2-3 valandomis kelio autobusu. Mahabalipuram iš ties nedidelis – viena pagrindinė gatvė ir šiek tiek dagiau šalutinių. Turistams labiau aktualios tos, kurios atsišakoja į vandenyno pusę – restoranai, viešbučiai, suvenyrų parduotuvėlės. Kadangi nesexi lovų (dviejų atskirų) su bendrakeleiviu iš JAV negaunam, nusigrūdam į turistinę miesto dalį. Kaina – 300 rupijų ($5) už Indiško standarto dvivietį kambarį. Visa kita – grožybės nuo ankstyvo ryto. Pirmiausia, Shore temple, kuri yra vienas iš dviejų objektų mieste už kurio lankymą reikia mokėti (250 rupijų – kol kas Indijoje kone standartinis mokestis už UNESCO paveldo objektus). Shore temple išskirtinumas kitų šio miesto įžymybių tarpe – tai vienintelis (iš granito plokščių, luitų) pastatytas objektas. Visa kita – išskaptuotos uolos arba išskaptuota olose. Ir kaip tokia, ji laikoma viena seniausių Indijoje.

Shore Temple
Shore Temple

Arjuna’s Penance, uolos paviršiuje išskaptuotas paveikslas, mano nuotraukoje, žinoma, ne visas, tik fragmentas. Realūs jo išmatavimai yra 15 metrų x 15 metrų (naktį, tai atrodo taip).

Arjuna’s Penance

Galiausiai “Five Rathas”, kurios prieš tapdamos kuo yra, tebuvo keliais dideliais akemenimis laukymėje.

Five Rathas
Five Rathas

Dar keletas foto iš visur aplinkui: