Nelabai skaitytojai giria nuotraukas ar teiraujasi, kokiu aparatu padarytos, bet tęsiant trumpų įrašų seriją, vis tiek pasisakysiu. Prieš išvažiuodamas pardaviau tikrai puikų Sony DSC RX-100 ir įsigijau Ricoh GR.

Jaffna, Šri Lanka.

Abu atitiko svarbiausius poreikius – užimti kuo mažiau vietos (ne, ne, ne DSLR), būti po ranka ir daryti kokybiškas nuotraukas. Sony, žinoma, labiau orientuotas į mases, tuo tarpu Ricoh GR – į profesionalus bei foto entuziastus. Paprastą mirtingąjį nuo Ricoh, tikriausiai, atbaidytų pagrindinis jo išskirtinumas – fiksuoto židinio objektyvas, t.y. jokio “zoom”. Bet tai, savu ruožtu, leidžia mažame foto aparate turėti didelės pagarbos vertą objektyvą. Dabar Sony norisi vadinti tinginio kamera, nes su Ricoh, norint rasti idealų kampą, reikia pavaikščioti daugiau. Bet man taip tik įdomiau.

Aparatas labai diskretiškas – išsitraukus niekas į jį nekreipia dėmesio. Ir pavadinimas neaiškus, ir dydis nerimtas, ir jokių blizgučių nematyti. Būtų tai ideali gatvinės fotografijos kamera, jeigu ne faktas, kad bent jau Šri Lankoje visai nesvarbu, kokia kamera tavo rankoje – žmonės į tave dėmesį atkreipia iš už 10 metrų, tad jokiu diskretiškumu fotografuojant nekvepia.

Jeigu galima Ricoh ką prikišti, tai nebent video pusę – reguliavimų minimaliai. Visi kiti trūkumai – prasideda rankose ir baigiasi galvoje.

Daugiau apie Ricoh GR>>>