Maisto vėsintojas-pūtėjas.

– Ką čia nusišneki?
– Ačiū už komplimentą.

Seth Godin yra pastebėjęs, kad žmonės besiskundžiantys, jog neturi (nesugalvoja) gerų idėjų, dažniausiai yra tie, kurie išvis neturi idėjų. Ne ta prasme, kad jie negeba sugalvoti, bet ta, jog jie nieko nedaro, kad jos atsirastų. Tarytum tik kūrybininkai gali traukti idėjas, kaip healeriai plikom rankom auglius iš paciento kūno. Dažniausiai taip yra dėl baimės. Baimės suklysti. “Ai, dar sugalvosiu kokią nesąmonę, paskui visi juoksis” – svarsto eilinis mirtingasis. Kūrybos žmonės gi į nesąmonęs žiūri, kaip į žaidimą, kaip į natūralią kūrybos proceso išdavą. Pamenu, su kolegomis kartais prieidavom idiotiškiausių problemos sprendimų ir kartais pusę susitikimo “sugaišdavom” juoko ašaromis “tiunindami” kokią realiai bevertę. Bet tai atpalaiduoja ir leidžia įžengti į teritoriją, kurioje vaikšto ne tiek jau daug žmonių.

Laikoma, kad kiekviena inovacija iš pradžių priverčia kilstelti antakius, kiekviena inovatyvi idėja iš pradžių daug kam atrodo nesąmonė. Prie tokių savu laiku buvo tiek automobilis, tiek telefonas – kas dabar galėtų taip pagalvoti?

Chindōgu, kuris apibrėžiamas, kaip beverčių, nenaudingų išradimų menas (išradimai išsprendžia vieną problemą, sukurdami kitą – arba nepatogumo, arba tiesiog socialinio nepriimtinumo), tuo pačiu galėtų būti ir legali platforma kūrybiškumo skatinimui. Įsivaizduokit, kad kurdami idėją įmonės vakarėliui, jūs kuriate Chindōgu. Po tokio nusiteikimo “pravalai” taps ne gėda, bet pergale, nes juk būtent sukurti nesąmonę ir buvo jūsų tikslas. Taip bežaidžiant atsipalaiduosit ir net nepastebėsit, kaip prasivers idėjų vandenynas, kuriame idėjas gaudysit, kaip žuvis. Arba tiesiog pramankštinkit smegenis galvodami apie kasdienines problemas. Kokie turėtų būti krepšeliai/vežimėliai parduotuvėse, jog jų nereikėtų tampytis patiems? Ką daryti su ranktais/pinigine, kad jų nepamirštumėte prieš išeidami? Kokios dar funkcijos galėtų būti skėtyje, kurios praverstų tiek lietaus, tiek giedros metu?

Tarp kitų apibrėžimų, kūrybiškumas apibrėžiamas ir kaip įprotis, požiūris į problemų sprendimą, o tokius dalykus reikia ugdyti. Taip spręsdami, atrodytų, visai ne į temą problemas, atėjus laikui, su tikrosiomis susitvarkysit daug lengviau.

Atsipalaidavimui ir įkvėpimui, keletas chindōgu šedevrų:

chindog1
Su vidurine priemone lūpas automobilyje nuo šiol sugebės nusidažyti r vyrai.
chindogu2
Moterų laimė. Ir vyrų.
Rankinės-automatinės valgymo lazdelės.
Be nosinaičių virš galvos, svarbu pastebėti ir akinius akių lašams.
Be nosinaičių virš galvos, svarbu pastebėti ir akinius akių lašams.
Šliaužtukai-grindų skuduras. Nors, kai pagalvoji, visi rūbai tokiame amžiuje yra grindų skuduras

chindogu5

chindogu4
Frazė “vyras – šeimos maitintojas” įgauna naują veidą.

(publikuota www.dansu.lt)