Fone – Democracy Monument

Nors nei Loreta, nei Petras į Bangkoką nevažiuoja, čia dedasi panašūs dalykai, kaip, kad ir Ukrainoje. Bet tokie jau tie gyvenimo paradoksai, kad 52 žmonių žūtis Latvijoje sulaukia daugiau antraščių negu -6000 gyvybių Filipinuose. ‘skant per toli nuo lietuvio panosio šie reikalai.

Kaip ten bebūtų, mistinės tarnybos paskaičiavo, kad dėl lapkričio mėnesio neramumų, planų vyktį į Tailandą atsisakė apie 300 000 turistų. Nuo kelionės į šią šalį kviečia susilaikyti JAV, UK, Kanados ir net Rusijos užsienio reikalų ministerijos. Tai galima pajusti vien žiūrint į kambarių pasiūlymus internete, kur prie aprašų atsiranda prierašai, jog gruodį-sausį į kambario kainą įeina ir pusryčiai. Kuo gi tas gruodis-sausis tokie ypatingi, jeigu ne faktu, kad tai ir taip turistiškiausi mėnesiai?

O kaip yra iš tiesų? Iš tiesų viskas atrodo maždaug taip:

Begalinis protestuotojų stogas.

Tik tiek, kad iš nuotraukos sunku suvokti, kad… Tai, kas vyksta Bangkoke, yra panašiau į JAV prezidento rinkimus nei dabartinę Ukrainos revoliuciją.


Žinoma, čia tik aplinkinių barų publika. Didžioji dauguma protestuotojų, tikriausiai, kad reiktų sakyti, yra paprasti žmonės – darbo liaudis.
Kas iš karto krenta į akis, tai, kaip iš viso šio reikalo padaromas šou. Aplink begalinio ilgio palapinę iš visų pusių įsikūrę prekiautojai, kurių prekystaliai nukloti lipdukais, švilpukais, maikutėmis, apyrankėmis, lankeliais ir įvairiais kitais triukšmiukais padabintais Tailando spalvomis.

Remember, remember the 5th of November.

Pora žmonių per šiuos neramumus žuvo, tačiau taip atsitiko ne dėl brutualaus valdžios įsikišimo, bet tarpusavyje santykius pasiaiškinus dabartinės valdžios šalininkams ir priešininkams. Dabar gi opozicija tiesiog užsėdo teritoriją nuo “Democracy monument”, kur kasdien susiranka tūkstančiai žmonių, o transliacijos per TV ekranus ir televizijas, trunka kiaurą dieną – tik turėk laiko žiūrėti. Tie, kurie gyvena mitingo vietoje, laiko akivaizdžiai turi, kiti – prisijungia vakarais, po darbo. Aišku, lengva jiems čia – pasitiesia “klijonką” ant grindinio ir jau miega. Greta pilna maisto gamintojų, tuo atveju, jeigu vietoje nemokamai dalinamas atsibosta. Vanduo taip pat nemokamai.

Taip ir gyvena liaudis. Nors visai greta Democracy Monument yra backpackerių meka Khaosan Road, mitingo teritorijoje tokių pavyksta pastebėti tik vienetus. Suprantu ir juos – reikia įjungti vaizduotę, kad suprastum, kas čia vyksta, nes viskas – tik vietine kalba. Kartą teko girdėti kažką angliškai, bet tai buvo vienas kartas per tris dienas. Ir vis tik, jeigu skaitai emocijas, lūkesčius, čia buvo ir ko pažiūrėti ir dėl ko ašarą nubraukti. Vietinių reakcijos dažnai priversdavo nusišypsoti, kas jau jiems patiems, žiūrint į mane kėlė nuostabą (do you thai?). Taip abipusiai prisišypsodavom antrą tiek.

Manęs Bangkoke jau nėra, tad galit važiuoti. Ramu, skanu, gražu. Pabaigai dar pora personažų iš įvykio vietos: